LOKER – budujemy mieszkania dla Ciebie

Rumia – miejsce, w którym warto zamieszkać!

Ceny mieszkań

Warto wiedzieć, że ceny nieruchomości w Rumi, w zależności od rodzaju budownictwa i lokalizacji, wahają się w granicy od 3 do 6 tysięcy złotych za jeden metr kwadratowy. Na kupno mieszkań w Rumi decyduje się coraz większa liczba młodych osób, których nie stać na zakup własnego lokum w Trójmieście.

Male Trójmiasto Kaszubskiego

Rumia, jak już wcześniej wspomnieliśmy, wchodzi w skład tzw. Małego Trójmiasta Kaszubskiego i jest doskonałą alternatywą dla mieszkańców Sopotu, Gdyni i Gdańska, którzy szukają lokum w spokojniejszym i mniej obleganym przez turystów mieście. Warto w tym miejscu wspomnieć, że odległość, która dzieli Rumię od stacji Gdynia Główna wynosi zaledwie jedenaście kilometrów, a niektóre pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej pokonują tę trasę nawet w niecałe dziesięć minut!

Atrakcje turystyczne Rumi

Jedną z głównych zalet Rumi jest jej doskonałe położenie. Niecałe dziesięć kilometrów dzieli tę miejscowość od przepięknej plaży w Rewie, gdzie poza plażowaniem, można uprawiać również sporty wodne czy korzystać z popularnej w regionie szkółki windsurfingowej. Ponadto z Rumi niedaleko jest również do takich miejsc jak Hel, czy Zatoka Pucka. Pokonywanie tej drogi samochodem, przy braku korków, zajmuje niewiele ponad pół godziny. Oczywiście to nie jedyne atrakcje, które czekają na mieszkańców Rumi, ale z pewnością jedne z głównych. Jeżeli kochają Państwo morze, ale cenią sobie spokój, to koniecznie powinniście pomyśleć o kupnie mieszkania w tej pięknej i malowniczej miejscowości.

17.04.2019