LOKER – budujemy mieszkania dla Ciebie

Wykończenie mieszkania „pod klucz” - czy to się opłaca?

„Mieszkanie pod klucz” - co to w ogóle znaczy?

Najogólniej rzecz ujmując, mianem „mieszkanie pod klucz” określa się mieszkanie, które poddane zostało gruntownemu wykończeniu i jest praktycznie gotowe do natychmiastowego zamieszkania, bez konieczności przeprowadzania żadnych dodatkowych remontów – nawet tych najdrobniejszych.  Takie rozwiązanie stanowi opozycję dla mieszkań w stanie deweloperskim lub surowym. W „ mieszkaniu pod klucz” możemy się więc spodziewać pomalowanych ścian, położonych podłóg, wykończonych łazienek, a nierzadko również zamontowanych szaf wnękowych czy, mebli kuchennych – wszystko zależy od oferty dewelopera.

Mieszkanie w stanie deweloperskim vs. mieszkanie pod klucz

Jak już wcześniej wspomniano mieszkanie pod klucz to wygodne rozwiązanie, ponieważ jest od razu gotowe do zamieszkania. Jedyne co musi zrobić jego właściciel, to dokupić meble oraz wszystkie potrzebne sprzęty RTV i AGD. Mieszkanie w stanie deweloperskim wymaga samodzielnego wykończenia. Oczywiście to rozwiązanie ma również swoje zalety, ponieważ pozostawia dowolność aranżacji.

Mieszkanie w standardzie „pod klucz” - czy to się opłaca?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wszystko zależy od wymagań i indywidualnych preferencji kupującego oraz propozycji dewelopera. Nie bez znaczenia jest tu oczywiście cena. Należy mieć bowiem świadomość, że „mieszkanie pod klucz” będzie o wiele droższe od mieszkania w stanie surowym.

 

01.07.2019