LOKER – budujemy mieszkania dla Ciebie

Mieszkanie z ogródkiem czy balkonem?

Poza samym mieszkaniem warto mieć indywidualną przestrzeń zewnętrzną. Pozwala ona na chwilowe przerwanie wykonywanych w domu czynności, by zaczerpnąć świeżego powietrza. Poczucie, że nie jest się uwięzionym w czterech ścianach działa uspokajająco. To przydatna możliwość, a skorzystać z niej można na wiele różnych sposobów. Przed zakupem mieszkania wiele osób zastanawia się, co będzie lepszym wyborem – własny ogródek czy może balkon. Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, ale na pewno łatwiej wybrać, mając świadomość pewnych aspektów.

Zalety balkonu

Wybierając Mieszkanie pod klucz z balkonem, nie jest się skazanym na mieszkanie na parterze. Docenią to osoby, które pragną mieć z okna ciekawy widok na miasto. Poza tym balkon stanowi znacznie mniejsze zobowiązanie. Nie wymaga koszenia trawnika, a trzymane na nim rośliny można znacznie szybciej podlać i wypielić.Ponadto, wbrew powszechnemu przekonaniu, jest dużo lepszym miejscem na uprawę owoców, warzyw czy ziół. Dotyczy to zwłaszcza dużych miast, w których powietrze jest zanieczyszczone. Metale ciężkie i inne składniki zanieczyszczeń osadzają się nisko, co sprawia, że są blisko ziemi. Mieszkanie z balkonem znajdujące się na wyższej kondygnacji daje znacznie lepsze warunki do uprawy zdrowych plonów.

Plusy mieszkania z ogrodem

Ogród przyległy do mieszkania daje dużą dowolność. Dostępna przestrzeń pozwala umieścić w nim basen, namiot czy ozdobną huśtawkę. Do tego umożliwia znacznie większe poczucie prywatności niż balkon. Ponadto jest bezpieczny dla dzieci i zwierząt w domu, bo nie ma możliwości upadku z wysokości. W ogrodzie można przyjemnie spędzić czas na kawie i plotkach z przyjaciółmi lub oddać się błogiemu lenistwu na rozłożonym hamaku. Amatorzy roślin pokochają fakt, że mają tak wiele dostępnego miejsca do uprawy różnych gatunków.

30.03.2020