LOKER – budujemy mieszkania dla Ciebie

Dlaczego warto mieszkać w okolicach Trójmiasta?

Starogard Gdański i Rumia rokrocznie przyciągają nie tylko urlopowiczów, ale również osoby chcące zamieszkać w tym pięknym regionie. Szeroki wybór nieruchomości i lokalizacji zadowoli każdego. Co sprawia, że okolice Trójmiasta są tak atrakcyjne dla przyszłych mieszkańców?

Natura i komunikacja

Okolice Trójmiasta są regionem z najczystszym powietrzem w Polsce, które na dodatek zawiera zbawienny dla zdrowia jod. Z jednej strony plaża i morze, a z drugiej kaszubskie jeziora i lasy – taka lokalizacja jest ważna dla osób dbających o zdrowie swojej rodziny. Spacer w takim otoczeniu to też doskonały odpoczynek po tygodniu pracy.

Ważną zaletą mieszkania w okolicach Trójmiasta jest doskonała komunikacja w rejonie. Starogard Gdański leży przy skrzyżowaniu drogi krajowej nr 22 oraz drogi wojewódzkiej nr 222. W pobliżu przebiega 12 km odcinek autostrady A1. Z kolei przez Rumię przebiega droga krajowa nr 6. Prężnie działa także Szybka Kolej Miejska, która łączy Trójmiasto z małym Trójmiastem Kaszubskim, w którego skład wchodzą Rumia, Wejherowo i Reda. Dodając do tego port lotniczy Gdańsk-Rębiechowo, przystanie i porty morskie otrzymujemy miasta sprawnie skomunikowane nie tylko z całą Polską, ale i światem.

Kultura i edukacja

Bogatej oferty kulturalno-edukacyjnej Trójmiasta nie sposób opisać w jednym zdaniu.

W samej Gdyni rokrocznie odbywają się interesujące ogólnopolskie festiwale, takie jak Open’er Festiwal i Festiwal Filmów Fabularnych. Nie można zapomnieć o Stoczni Gdańskiej i Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Z kolei w Sopocie możemy spacerować po słynnym molo i odwiedzić Operę Leśną w Lasach Oliwskich. Na terenie Gdańska znajdują się Gdański Uniwersytet Medyczny, Politechnika Gdańska,  Uniwersytet Gdański, a w Gdyni Uniwersytet Morski.

Położenie Rumi i Starogardu Gdańskiego w pobliżu Kaszub, Morza Bałtyckiego i Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego wspomaga stały rozwój gospodarczy i mieszkaniowy tego rejonu.Dzięki bardzo dobrej komunikacji w regionie powstają ciekawe inwestycje, co przekłada się na nowe oferty pracy i wyższe wynagrodzenia. Coraz lepiej rozwinięta infrastruktura transportowa sprawia, że dojazd do pracy nie stanowi już żadnego problemu.

17.09.2020