LOKER – budujemy mieszkania dla Ciebie

Jak wygląda rynek nieruchomości w Rumii i Starogardzie Gdańskim?

Według najnowszych raportów Pomorze jest w czołówce, jeśli chodzi o najprężniej rozwijające się rynki nieruchomości w Polsce. Szczególnie popularne stały się Rumia i Starogard Gdański dzięki położeniu w okolicach Trójmiasta. Taka lokalizacja znacznie ułatwia codzienne zajęcia i zapewnia wiele innych udogodnień.

Rynek nieruchomości w okolicach Trójmiasta

Aglomeracja trójmiejska rozrasta się w błyskawicznym tempie. Miejsca, które do niedawna postrzegane były jako senne przedmieścia, dzisiaj tętnią życiem. Komunikacja Szybką Koleją Miejską w regionie stworzyła ogromne możliwości wyboru miejsca zamieszkania, nawet jeśli pracuje się w którymś z dużych miast.

Dzięki temu, że Rumia położona jest w małym Trójmieście Kaszubskim, zamieszkanie w niej stało się ciekawą alternatywą dla kupna mieszkania w samym Trójmieście. Zwłaszcza że Gdańsk, Gdynia i Sopot od lat znajdują się w czołówce miast z najdroższymi nieruchomościami w Polsce. Za kawalerkę w Gdańsku w wielu przypadkach trzeba zapłacić więcej niż w Warszawie. Z kolei ceny mieszkania w Rumi i Starogardzie Gdańskim, w zależności od jego typu i lokalizacji, wahają się od 3 do 6 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Dzięki temu nieruchomości w tych miastach stały się atrakcyjne dla młodych osób, których nie stać na zakup mieszkania w Trójmieście.

Co wpływa na cenę mieszkania?

Rynek nieruchomości uwarunkowany jest przez popyt i podaż. Dzięki temu jest istotnym elementem gospodarki i ma na nią ogromny wpływ. Developer zwykle rozpoczyna inwestycję na początku roku. Na kształtowanie się rynku nieruchomości w Rumi i Starogardzie Gdańskim wpływa ich lokalizacja także blisko Kaszub, Morza Bałtyckiego i Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Nieruchomości w okolicach Trójmiasta są szczególnie atrakcyjne dla rodzin stroniących od wielkomiejskiego zgiełku. Wzrost cen na rynku związany jest z zamożnością mieszkańców, ale także z lokalizacją mieszkania, która jest korzystna pod względem turystycznym oraz gospodarczym. Nieruchomości w Rumi i Starogardzie Gdańskim cieszą się dużym zainteresowaniem przede wszystkim osób kupujących je na własny użytek.

Według prognoz zapotrzebowanie na nowe mieszkania w najbliższych miesiącach uzależnione będzie od tempa wzrostu gospodarki. Długoterminowo wartość nieruchomości w regionie będzie wzrastać o 6-7% w skali całego roku.

 

06.11.2020