LOKER – budujemy mieszkania dla Ciebie

Co to znaczy, że mieszkanie jest oddane ,,pod klucz"?

Zakup mieszkania to poważna inwestycja, która jest nieodłącznie związana z koniecznością podejmowania trudnych decyzji co do ostatecznego wyglądu pomieszczeń, czasochłonnego szukania specjalistów, którzy wykonają dla nas niezbędne prace wykończeniowe itd. Często wymaga to doliczenia znacznej kwoty do ceny początkowej mieszkania oraz nadzorowania wykonywanych prac, aby wszystko szło po naszej myśli. Deweloperzy, mając świadomość istnienia owych potrzeb swoich klientów związanych z pracami wykończeniowymi zakupowanych mieszkań, wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i proponują mieszkania gotowe „pod klucz”.

Gotowe mieszkania pod klucz stopniowo zyskują sobie coraz większe grono zwolenników i dlatego wielu deweloperów sięga po tę opcję, aby zamieścić ją w swojej ofercie. Coraz częściej dzieje się także w Polsce i liczba ta stale rośnie, utrzymując się powyżej 10% wszystkich odbieranych nowo zakupionych mieszkań. Jest to jeden z powodów, dla których chcemy Państwu przybliżyć tę możliwość. Dzięki temu będą wiedzieli Państwo, na co mogą Państwo w jej ramach liczyć.

Jakie opcje proponują biura deweloperskie osobom kupującym mieszkania?

Biura deweloperskie zajmujące się sprzedażą mieszkań oferują je gotowe do odbioru w dwóch opcjach. Pierwszą opcją stanowi tzw. stan deweloperski, który oznacza stan surowy, czyli mieszkanie do odbioru bez wykończenia. Owo „wykończenie wnętrza” właśnie każdy wprowadzający się do nowo zakupionego lokum, będzie zobowiązany zrobić samodzielnie lub zatrudnić w tym celu specjalistę, który: pokryje ściany wybranym przez nas kolorem, położy podłogi w całym domu, kafelki w kuchni oraz łazience itp.

Opcja mieszkania gotowego „pod klucz”

Drugą opcją dostępną dla klientów są tzw. mieszkania gotowe „pod klucz. Co w rzeczywistości oznacza ten zwrot i na jakie udogodnienia możemy liczyć, decydując się na tę opcję? W przeciwieństwie do stanu deweloperskiego mieszkania gotowe „pod klucz” nim zostaną oddane do użytku, zostają przez firmę budowlaną gruntownie wykończone, co w praktyce oznacza, że niemal od razu po odbiorze kluczy, można się wprowadzać do nowego domu. Jak widać, jest to zatem rozszerzona wersja proponowanego Państwu wykończenia mieszkania, która nie wymaga od Państwa przeprowadzania we własnym zakresie żadnych prac związanych z malowaniem ścian czy kładzeniem podłóg, to mają Państwo bowiem już zapewnione w standardzie. Podobnie mogą Państwo liczyć na wykończenie łazienki. To, w jakim wymiarze będzie wykonane wykończenie łazienki to już kwestia będąca w pełni uzależnioną od umowy z deweloperem. Deweloper może bowiem proponować Państwu pakiet rozszerzony o założenie szaf wnękowych, półek i oświetlenia. Także docelowe wyposażenie kuchni w opcji mieszkania „pod klucz” może miło Państwa zaskoczyć. Wykonawca może zadbać o meble kuchenne i sprzęt, który umożliwi Państwu, aby poczuli się Państwo jak u siebie od razu po odbiorze mieszkania.

Zalety i wady mieszkania gotowego „pod klucz”

Decydując się na zakup mieszkania gotowego „pod klucz” mogą Państwo liczyć na znaczną oszczędność czasu, którą normalnie poświęciliby Państwo na dopilnowanie prac, czy załatwianie niezbędnych materiałów do wykonania potrzebnych prac, co niewątpliwie wiązałoby się ze stresem i koniecznością wzięcia wolnego w pracy na ten czas. W opcji mieszkania gotowego „pod klucz” odbierają Państwo gotowe mieszkanie i wystarczy jedynie zaopatrzyć się w meble, aby móc już następnego dnia zamieszkać pod własnym dachem. Prace wykonywane są z ogromną starannością przez sprawdzonych specjalistów, za których ręczy deweloper. Kwota za wykonanie prac wykończeniowych jest wliczona w zakup mieszkania lub możliwa do opłacenia na jednym rachunku. Wadami takiego rozwiązania, jakim jest mieszkanie gotowego „pod klucz” jest to, iż wiele mieszkań wykonanych w ten sposób będzie do siebie podobnych, a kwota za metr wykończenia może się wahać nawet w granicach tysiąca złotych.

29.01.2021