LOKER – budujemy mieszkania dla Ciebie

Nowoczesne osiedla mieszkaniowe. Aktualne trendy w projektowaniu

Wiele osób wybiera kupno własnego mieszkania, korzystając z bardzo bogatej oferty deweloperów, którzy kuszą nie tylko atrakcyjnymi cenami mieszkań czy lokalizacją, ale też nowoczesnymi rozwiązaniami w zakresie architektury czy aranżacji przestrzeni mieszkalnej. Podpowiadamy, jakie są aktualne trendy w projektowaniu i na co zwrócić uwagę wybierając wymarzone mieszkanie.

Zalety posiadania mieszkania na nowoczesnym osiedlu

Osiedla zamknięte powstają w wielu atrakcyjnych lokalizacjach dużych jak i mniejszych miast i miasteczek oraz cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony potencjalnych kupujących. Projektowane są obecnie w nowoczesnym stylu, w poszanowaniu środowiska naturalnego oraz z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które pozwalają nie tylko zaoszczędzić na eksploatacji, ale też spełniają wymogi współczesnego budownictwa. Kupno mieszkania na osiedlu, które jest monitorowane, pozwala czuć się bezpiecznie, komfortowo i spokojnie. Takie osiedla są również zadbane i czyste, a specjalnie zaaranżowane tereny zielone jak mini parki czy place zabaw pozwalają spędzić aktywnie czas zarówno osób dorosłych jak i dzieci. Lokale mieszkaniowe na takich osiedlach mają też wysoki standard w przeciwieństwie do typowych blokowisk powstałych jeszcze kilka lat temu.

Trendy we współczesnym budownictwie

Nowoczesne osiedla mieszkaniowe powstają w zgodzie z najnowszymi przepisami dotyczącymi budownictwa mieszkaniowego. Zlokalizowane są w spokojnych dzielnicach Rumii oraz Starogardu Gdańskiego skąd dzięki transportowi publicznemu można przedostać się do centrum miasta. Budownictwo osiedli opiera się na designie, który jest bliski więzi człowieka z przyrodą, zwiększa możliwości relaksu i poprawia samopoczucie. Przestrzeń życiowa projektowana jest w sposób praktyczny oraz co najważniejsze sprzyja równowadze życiowej. Stosuje się duże okna, które pozwalają na oświetlenie światłem dziennych pomieszczeń w mieszkaniu, dzięki czemu zmniejszają się koszty energii elektrycznej, a przebywanie we wnętrzu jest wielką przyjemnością. Dzięki rezygnacji z tradycyjnych firan, żaluzji czy zasłon mieszkańcy mogą korzystać ze światła słonecznego, które napawa energią i sprawia, że wnętrze staje się przytulne. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych jak zdalne sterowanie światłem czy ogrzewaniem zwiększa komfort mieszkańców, ale też znacząco wpływa na koszty. Pomieszczenia w nowoczesnym budownictwie zaprojektowane są tak, aby były funkcjonalne, z dbałością o każdy detal i wyróżniają się estetyką, dzięki czemu spełnią oczekiwania nawet najbardziej wybrednych lokatorów.

23.03.2021