LOKER – budujemy mieszkania dla Ciebie

Szukasz mieszkania pod działalność gospodarczą? Nasi agenci służą pomocą w uzyskaniu kredytu

Dlaczego warto rozważyć działalność w mieszkaniu w okolicach Gdyni? Trójmiasto to obok Wrocławia najprężniej rozwijający się obszar w Polsce. Powstają tu ciągle nowe inwestycje, start-upy polskie oraz zagraniczne. Obecny, dotychczas działający przemysł stoi twardo, a nowe, wzrastające sektory, szczególnie usług powodują, że ciągle rośnie zapotrzebowanie na wszelkie rodzaju działalność. Dlatego warto rozpocząć działalność w pomorskim, a jeszcze lepiej zrobić to mieszkaniu kupionym w ramach kredytu hipotecznego na firmę.

Działalność przedsiębiorcza w mieszkaniu. O czym warto pamiętać?

Chociaż pozornie zagadnienie to może wydawać się proste, głębiej kryją się zagadnienia związane z formalnościami – dotyczącymi wspólnoty mieszkaniowej, rozliczania mieszkania w związku z podatkami, możliwością wrzucenia go w koszty działalności, czy wreszcie możliwości uzyskania kredytu.

Prowadzenie działalności w lokalu mieszkalnym może wiązać się z koniecznością wystąpienia do wspólnoty z pytanie o możliwość prowadzenia działalności w danym budynku. Nie jest to problematyczne w przypadku zakupu mieszkania pod działalność od naszej firmy. Później warto pamiętać, że koszty związane z użytkowaniem mieszkania także są brane pod uwagę przy rozliczaniu firmy. Znacząco zmienia się wreszcie kwestia uzyskania kredytu na mieszkanie pod działalności przedsiębiorczą.

Czy można wziąć kredyt hipoteczny na firmę kupując lokal mieszkalny pod działalność?

Słowem wstępu należy wskazać, że oczywiście na każde mieszkanie można wziąć kredyt hipoteczny. To jednak czasochłonne zadanie, które wiąże się z wieloma formalnościami i co do zasady jest wieloletnim zobowiązaniem. Na mieszkanie pod działalność gospodarczą można jednak dostać kredyt hipoteczny na firmę. Co prawda wiąże się to z koniecznością szerzej zakreślonej dokumentacji, natomiast łatwiejszym udowodnieniem stabilności przychodów – a przede wszystkim pomocą ze strony naszych agentów, którzy dołożą wszelkich starań, aby pomóc Państwu uzyskać taki kredyt.

10.05.2022